K VYLEPŠENÍ POSKYTOVANÝCH SLUŽEB VYUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE. VÍCE INFORMACÍ

Blog

Turmalín

Jeden z nejznámějších minerálů patří mezi nejkrásnější a nejcennější drahokamy. Připomeňme např. rubelity a turmalín Paraiba.

Číst dál...

Šperky-vrazi a náušnice jako platba za důstojný pohřeb, živé šperky a šperky-antidepresiva a hodně dalších zajímavostí... Čtěte dál!

Šperky jsou více než jen klenoty v krásné výloze. Šperky mohou mít zvláštní příběhy a schopnosti, například rozptylovat negativní myšlenky a dávat klid lidské mysli. Dnes Vám o špercích povíme zajímavá fakta, která Vás možná překvapí.

Číst dál...

Zajímavosti o snubní prsteny

Snubní prsteny představují tvar kruhu, a není to jen tak. Kruhový obrazec má obrovský symbolický a posvátný význam. Kruh, to je nekonečno a dokonalost. V psychologii kruh znamená harmonii a zaoblení rohů. Je to symbol soucitu a empatie, nepostradatelných vlastností charakteru při vytváření pevné rodiny. V mytologii je kruhový obrazec nejčastěji chápán jako slunce, jako něco, bez čeho by život na Zemi nemohl existovat. V heraldice kruh často zobrazuje minci, která symbolizuje bohatství. Bez ohledu na to, jakým druhem vědy nebo teorie se význam kruhu interpretuje, zůstává pořád nejsilnějším pozitivním symbolem.

Číst dál...

Vznik a význam symbolu srdce

Symbol srdce je od dětství pevně zakořeněn ve vědomí každého člověka jako symbol lásky, který se především hojně používá při oslavách Dne svatého Valentýna. Už jsme si zvykli používat tento symbol všude, aniž bychom se obtěžovali myšlenkami na jeho původ, stejně jako tím, proč vypadá právě takto a proč právě s ním spojujeme lásku, dobrotu a milosrdenství?

Číst dál...